Piekarskie Centrum Medyczne bez barier

Piekarskie Centrum Medyczne bez barier

Budowa obiektu rozpoczęła się w 2014 roku. Prace budowlane prowadziła firma, która wygrała przetarg na realizację inwestycji. Cały budynek ma cztery piętra.  Na parterze mieszczą się dwie izby przyjęć. Na pierwszym piętrze znajdują się endokrynologia i geriatria. Kolejne zajmują: oddział wewnętrzny  z intensywnym nadzorem kardiologicznym, ginekologia i położnictwo, oddział noworodkowy, blok porodowy oraz chirurgia ogólna i endokrynologiczna.

W Piekarskim Centrum Medycznym utworzono trzy bloki operacyjne oraz czwarty do wykonywania cesarskich cięć. Wszystkie sale chorych zostały wyposażone w nowe łóżka, stoliki i krzesła. Do dyspozycji pacjentów oddano łazienki wyłożone płytkami antypoślizgowymi. Nowy kompleks medyczny jest dostępny dla osób niepełnosprawnych. Chorzy i odwiedzający ich goście mogą korzystać z wielu udogodnień. W budynku są windy i podjazdy. 

Budowa Piekarskiego Centrum Medycznego kosztowała blisko 70 mln zł. Na wyposażenie szpitala wydano 30 mln zł. Inwestycja została sfinansowana z budżetu gminy Piekary Śląskie.

« powrót